MENU
Ara
EN
MAKALE

Tüm Wan İhtiyaçlarınız için Tek Çözüm

#Yazılım
#Wifi 6
+2
05 Mayıs 2021
3 dk
Denizhan Türküstün tarafından hazırlandı
Kaydet
Daha fazlası için kaydır

Huawei Router Ürün Ailesi - Tüm Wan İhtiyaçlarınız İçin Tek Çözüm


Sizlere şimdiye kadar ağırlıklı olarak IP ürün grubumuzun içindeki kablolu ve kablosuz ürün ailelerimizdeki yeniliklerden bahsetmiştik. Bu makalemizde ise router (yönlendirici) kategorisine ait ürün ailemizden bahsedeceğiz.

                                                                                                                                          NetEngine AR Serisi Enterprise Router Ürün Kategoris 

Yeni nesil router ürün kategorimiz ihtiyaçlarınıza karşılık gelecek şekilde geniş bir ürün ailesi karşımıza çıkmaktadır. Bu seriler için kendi içinde beş farklı kategoride seçim yapabiliyoruz. İlgili serilerimiz hakkında bilgi vermek gerekirse;

    • NetEngine AR610 Serisi (3 farklı seçenek),
   • NetEngine AR650 Serisi (4 farklı seçenek),
   • NetEngine AR6100 Serisi (4 farklı seçenek),
   • NetEngine AR6200 Serisi (1 seçenek),
   • NetEngine AR6300 Serisi (1 seçenek) şeklidendir. 

En çok ürün tercihlerini AR610 ile AR650 serisinde projelendirmelerimizde kullanmaktayız. Çünkü gerek port sayısı çeşitliliği gerekse de rakiplere göre fiyat/performans avantajlarımız ürünlerimizin tercihi açısından bizleri ön plana çıkarmaktadır.
 
SMB segmenti olarak projelendirme yaptığımız NetEngine AR610 serimize daha yakından bakarsak;

Bize 300 Mbit/s router performansı sağlamaktadır.

 • 200 Mbit/s IPsec performansı yanında her bir cihazımızda 4 adet lan portuna sahip olmasının yanında bu portları wan portu olarak ayarlanabilme esnekliğine sahiptir.

 • Bu seri içinde sunulan 3 farklı modelin tümünde dahili ac destekli wi-fi bağlantı imkânı ve 2 farklı modelimizde dahili iki port FXS portunun olması ev/uzak ofis kullanımındaki esnekliğini de yine bizlere sunmaktadır.

 • Son olarak özellikle fiber altyapının olmadığı yerleşim yerlerinde halen daha tercih sebebi olan ADSL / VDSL port desteğini de iki farklı modelde erişim imkânı sunulmaktadır. Model detaylarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.Yukarıda da bahsettiğimiz üzere NetEngine AR650 Serisi ürün ailemizde bizlere daha yüksek performans sunabilen 4 farklı seçenek olarak seçim yapabiliyoruz.

 • Bu serimizin router performansı giriş seviyesine göre 3 kattan daha fazla performans sağlayacak şekilde 1 Gbit/s hız destekli olarak üretilmiştir. Daha fazla performans ihtiyacı olması durumunda “Boost Lisans” alınması ile cihaz performansını 2 GBit/s performansına çıkarabilmek mümkündür. Bu özellik sayesinde ihtiyaca göre farklı donanım yatırımı yapmadan mevcut yatırımınızı koruma imkanı sağlamaktadır.

 • IPsec performansında ise yine giriş seviyesi modelimize göre 5 kata kadar yüksek performans sağlayacak şekilde, 1 Gbit/s olacak şekilde üretilmiştir.

 • 4 farklı seçenek olarak projelendirme imkanına sahip olduğumuz ürünlerimizin her birinde sabit port olmak üzere 2 adet wan portuna sahiptir. Bir farklı modelimizde ise ilgili wan portlarına ek  ADSL / VDSL port desteği de sunulmaktadır. İlgili modellerimizin sadece 2 modelimizde ac destekli wi-fi çözümü sunulmaktadır.

 • Dahili wan portlarının dışında her bir router ürünümüzde 8 adet lan portuna sahip olmasının yanında bu portları wan portu olarak ayarlanabilme esnekliğini sunmaktadır.

 • Bu ürün kategorisinde iki modelimizde de LTE hat desteği esnekliği ile karasal hattınızın yedekliliğini sağlayabilirsiniz. Model detaylarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Diğer modellerimiz hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilir ve projelendirme çalışmaları yapabiliriz.
 
Arena olarak bizleri sosyal medya hesaplarımızdan, özellikle Linkedin ve Instagram'dan takip etmeniz durumunda geçmişte de olduğu gibi güncel paylaştığımız makale, bilgilendirme ve bizden habere en kısa yoldan erişebilirsiniz. Daha fazla detay ve projeleriniz için huawei@arena.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. En kısa zamanda yeni makaleler ile sizlere ulaştırabilmek adına ekibimiz adına sizlere sağlıklı günler ve bol kazançlar dileriz.  

Paylaş

İçerikle İlişkili Markalar

İçerikle İlgili Çözüm ve Hizmetler

En yeni teknolojik ürünleri en hızlı ve en ucuz maliyetler ve finansal çözümler ile iş ortaklarımıza ve müşterilerimize sunuyoruz.

Arena Galaxy

Arena Galaxy, ihtiyaçlara en iyi yanıtı verecek şekilde oluşturulan demo merkezi ile iş ortaklarını farklı bir deneyime davet ediyor
Çözümü İnceleyin

Diğer Makaleler

#Ekoloji
#Sürdürülebilir Enerji
11 Mart 2024
6 dk
MAKALE

Dünya Sıfır Atık Günü: Dijital Dünya’da Karbon Ayak İzimizi Nasıl Azaltabiliriz?

Makalenin devamını okuyun