MENU
Ara
EN
MAKALE

Teknoloji ile İlgili Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Dizi

#İletişim Teknolojileri
01 Mayıs 2022
8 dk
Kaydet
Daha fazlası için kaydır

Teknoloji ile İlgili Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Dizi


Teknoloji günden güne hayatımızda önemli bir yere sahip oluyor. Teknolojinin artan popülerliği karşısında teknolojik konular diziler de popülerliğini artırıyor. Polisiye, gerilim, bilim kurgu gibi çeşitli alanlarda teknolojik diziler oldukça sevilen kategoriler arasında yer almaktadır.


Teknoloji dizileri, teknoloji ile ilgili birçok faydalı bilginin paylaşıldığı bir dizi türüdür. Belirli bir konuya yönelik eğitici içerikler izlemek her zaman insanların gelişimi için önemli olmuştur. Teknoloji ile ilgili diziler de insanlar için eğitici ve öğretici diziler olarak görülmektedir. Peki, teknolojik diziler arasında mutlaka izlenmesi gereken diziler hangileridir? Bu yazımızda, teknoloji konulu dizileri, mutlaka izlemeniz gereken 5 teknoloji dizisini ve genel olarak bu dizilerin konularını ele alacağız.


1- Black Mirror

Black Mirror dizisi, her bölümde farklı bir konuyu ele alan bir teknoloji dizisidir. Bilim kurgu antolojisini temel alan bu dizi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı, teknolojinin hâkim olduğu yakın geleceği ele alır.


Dizinin en ilgi çekici yönlerinden birisi de yakın gelecek kurgusunu teknoloji ile desteklemesidir. Bunun yanı sıra dizideki kurgu yakın geleceği ele aldığı için de oldukça gerçekçidir. Ayrıca her bölüm farklı bir konuyu ele alması nedeniyle de istediğiniz bölümleri izleyebilirsiniz.


2- Mr. Robot

Psikolojik-dram kategorisinde de yer alan bu dizinin ana karakteri Elliot Alderson, gündüz genç bir siber güvenlik mühendisi, gece ise bir siber korsandır. Çocukluk yaşlarından itibaren aile içi şiddete maruz kalan Alderson, psikolojik sorunları ile mücadele etmektedir. Bu psikolojik sorunların yansıması siber korsanlık ile uğraşırken de görülür. Bir gün yer altı hacker grubu olan Fsociety ‘ye katılması ile hayatı değişir.

Teknolojiyi derinlemesine ele alan bu diziyi izleyerek farklı bilgiler öğrenebilir ve kendinizi teknoloji alanında geliştirebilirsiniz.


3- Silicon Valley

Dizi, Silikon Vadisi’nde farklı fikirleri ile bir girişime atılan bilgisayar programcısı Richard ve arkadaşlarını konu eder. Silicon Valley, bu beş arkadaşın teknoloji dünyasındaki maceralarını anlatan bir dizidir. Girişimciliğin teknoloji ile bir araya geldiği bu dizi eğlenceli vakit geçirmek için de doğru bir tercihtir. Bunun yanı sıra öğretici ve eğlenceli teknoloji dizilerinden birisidir. Teknolojiyi ve girişimciliği derinlemesine ele alan bu diziyi izleyerek farklı bilgiler öğrenebilir, kendinizi teknoloji alanında geliştirirken güzel zaman geçirebilirsiniz.


4- Westworld

Westworld adında bir parkta insana benzeyen robotlar üretilir. Bu park, halka açık bir alanda olması nedeniyle de insanların ziyaretine açıktır. Ziyaretçiler bu parkta robotları ziyaret edip eğlenirken bir süre sonra bazı olaylar ters gitmeye başlar. Robotlar artık bilinç kazanmıştır ve olaylar geri dönülemez bir noktaya gelmiştir. Teknolojinin hâkim olduğu sürükleyici bu diziyi izleyerek robotlar hakkında çeşitli bilgiler edinebilirsiniz.


5- Halt & Catch Fire

Halt & Catch Fire, teknoloji, bilgisayar teknolojisi ve internetin tarihine ilgi duyan herkesin mutlaka izlemesi gereken bir dizidir. Bu dizi, teknolojiye ilgisi olan her yaş grubundan insana hitap eder. Dizi, 80'lerin silikon vadisinde geçmektedir. Bilgisayar devrimini konu alan Halt & Catch Fire, dijital devrimin nasıl başladığını anlamanıza yardımcı olacak öğretici bir dizidir.Paylaş

Diğer Makaleler