MENU
Ara
EN
MAKALE

Nisan Ayı Teknoloji Arena'sı

27 Nisan 2023
10 dk
Kaydet
Daha fazlası için kaydır

• Microsoft’un güvenlik yazılımlarına yapay zeka desteği

Microsoft, yapay zeka destekli güvenlik asistanı Security Copilot’u duyurdu. Security Copilot, Microsoft’un güvenlik uzmanlarının çalışmalarını artıracak.


• Rusya, yapay zekalı hava durumu sunucusunu tanıttı

Rusya'daki yerel bir televizyon kanalı olan Svoye TV, yapay zekalı hava durumu sunucusu Snezhana Tumanova’yı tanıttı. Tumanova’nın yeteneklerinin sergilendiği Future Forecast isimli programın prömiyeri geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.


• Windows 12 işletim sisteminin kullanıcı arayüzü test aşamasında!

Microsoft, kod adı Next Valley olan Windows 12 işletim sisteminin kullanıcı arayüzünü test etmeye başladı. Edinilen göre, Windows 12 işletim sistemi, 2024 yılında resmi olarak piyasaya sürülecek.


• Facebook’ta ‘mavi tik’ dönemi başladı

Facebook’tan mavi tik almak isteyenler için abonelikler açıldı. Şu an için sadece Amerika’da aktif olan özellik sayesinde, sosyal medya kullanıcıları aylık belli bir ücret karşılığında anında Facebook doğrulama rozeti alabilecek.


• Xiaomi, cebe sığan yeni bilgisayarını piyasaya sürdü

Xiaomi Youpin, Rubik's Cube 2. Nesil CR160R mini bilgisayarı piyasaya sürdü. Yeni nesil cep bilgisayarı, yer kaplamayan boyutu ve güçlü özellikleri ile bilgisayarını yanında taşımayı seven kullanıcılara farklı bir deneyim sunuyor.


• 6G internet hızında yeni rekor kırıldı

Geçtiğimiz günlerde, 6G kablosuz iletimde 100Gbps hıza ulaşmayı başardıklarını açıklayan Çinli bilim insanları, bugün yeni bir rekor daha kırdıklarını duyurdu. Çin Havacılık ve Uzay Bilimleri ve Endüstrisi İkinci Akademisi’nin 25. Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen testlerde, kablosuz internet hızının 300 Gbps’ye kadar çıktığı bildirildi.


• WhatsApp, mesaj silmeyi zorlaştırıyor

WhatsApp, mesaj kaydetme seçeneklerini genişletiyor. Bu yeni özellikle birlikte artık kaybolan mesajları da sohbette tutmak mümkün olacak.


• Instagram’dan yeni özellik!

Instagram, kullanıcılarına sunduğu link ekleme özelliğinin sınırını kaldırdı. Uygulamanın yeni özelliği sayesinde kullanıcılar, profillerine istedikleri kadar link ekleyebilecekler.


• Fotoğraf Ödülleri’nin sahibi yapay zeka oldu

Alman sanatçı Boris Eldagsen tarafından yapay zekaya hazırlatılan bir görsel, Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’ni kazandı. Eldagsen, ödülü kabul etmedi.

Paylaş

Diğer Makaleler