MENU
Ara
EN
MAKALE

En Popüler Mobil Oyunlar (2022)

#Oyun
01 Haziran 2022
10 dk
Kaydet
Daha fazlası için kaydır

En Popüler Mobil Oyunlar (2022)


Oyun sektörünün gelişmesi ile her gün birbirinden ilginç ve güzel mobil oyunlar geliştirilmektedir. Bu kadar oyunun içerisinden hangilerinin iyi olduğunu anlamak ise oldukça zor. Bu nedenle, oyun severler için en popüler mobil oyunların yer aldığı oyun listesini online olarak ya da internet kullanmadan tek oynayabileceğiniz en popüler mobil oyunları sizler için derledik. Bu yazımızda, en çok oynanan oyunlar 2022 listesini sizler ile paylaşacağız.


1. Pokémon UNITE


Pokémon UNITE oyunu 5v5 bir MOBA oyunu olarak ifade edilmektedir. Bu oyundaki karakterler tamamen Pokémonlardan oluşmaktadır. Kısacası; Pikachu, Bulbasaur ya da Charizard ile farklı Pokémonlara karşı mücadele edebilirsiniz.

Her Pokémon oyun başlangıcında temel evrede oluyor ve seviye atladıkça evrim geçirmeye başlıyor. Oyunun sonuna doğru ise Pokémon son evreye ulaşıyor.


Bir MOBA oyununda yer alan temel unsurlar Pokémon UNITE’da da yer almaktadır. Oyunda seviye atlamak için haritanın üzerinde bulunan canavarlar ile karşı karşıya gelmeniz gerekir. Her öldürdüğünüz canavar ya da rakip sayesinde bir puan kazanabilirsiniz. Bu puanları toplayarak karşı takımın bölgesine ulaştırmanız gerekir. Bunun yanı sıra bu oyunda farklı oyun modları da mevcut. Dereceli maçlar ile rekabeti daha da artırabilirsiniz.


2. Rush Royale


En popüler online mobil oyunlar arasında yer alan Rush Royale, son derece eğlenceli bir kule savunma oyunudur. Oyun, farklı modlar ile kullanıcıların karşısına çıksa da temel amacı sürekli olarak gelen canavarları yok etmek ve kuleyi korumaktır. Temel oyun modu ise PvP olarak ifade edilir. Adından da anlaşılacağı üzere bu oyunda rakip oyunculara karşı savaş söz konusudur.


Karakterlerin farklı kombinasyonları ile güçlü bir kart dizilimine sahip olabilirsiniz. Oyunda kart kazanmak için bir sandık sistemi bulunur. Aynı zamanda görevleri tamamladıkça da sandık kazanma şansınız artar.


3. Downhill Smash


En popüler mobil oyunlar arasında yer alan Downhill Smash, “endless runner” türünde bir yapımdır. Cut the Rope ve C.A.T.S. gibi ikonik oyunların geliştiricisi olan ZeptoLab tarafından geliştirilen Downhill Smash, oldukça sürükleyici bir oyundur.


Oyundaki amacımız içinde yuvarlandığımız kaya parçasını mümkün olan en uzak noktaya kadar taşıyabilmektir. Bunun haricinde oyunda bize engel olabilecek birkaç nesne mevcut. Haritanın her yanında yer alan zombiler ile temas etmek hızınızı azaltır. Oyunda dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise aracınızın yakıtıdır. Yakıtınız tükenirse herhangi bir şekilde hareket edemez ve kaçtığınız çığın altında oyunu sonlandırmak durumunda kalırsınız. Bunun yanı sıra varış noktasına daha hızlı gitmenize yardımcı olacak bazı unsurlar da yer almaktadır. Böylece daha hızlı, daha güçlü ve daha dayanıklı araçlar inşa etmek de mümkün hale geliyor.


4. Flarts


En popüler internetsiz mobil oyunlar listemizde yer alan bir diğer mobil oyun ise Flarts oyunudur. BitSmudge tarafından geliştirilen Flarts oyunu, “casual” olarak tanımlanan oyun türünün başarılı bir örneğidir. Oyundaki temel amaç ise bir dart fırlatmak ve dartı yönlendirerek hedefe ulaşmasını sağlamaktır. Dartı fırlattıktan sonra ekrana dokunarak hızını değiştirebilirsiniz.Paylaş

Diğer Makaleler

#Ekoloji
#Sürdürülebilir Enerji
11 Mart 2024
6 dk
MAKALE

Dünya Sıfır Atık Günü: Dijital Dünya’da Karbon Ayak İzimizi Nasıl Azaltabiliriz?

Makalenin devamını okuyun