MENU
Ara
EN

CEO'muzun Mesajı

Daha fazlası için kaydır

Dijital Yeni Dünya…

Teknolojik gelişim insanlığın bilinen tarihi boyunca her zaman hızlanarak ilerlemiş ve toplumsal gelişimin öncüsü olmuştur. Son 20 yılda yaşadığımız teknolojik gelişim ise tüm Dünya tarihi boyunca yaşanılan gelişimden çok daha hızlı ve hayatlarımızı çok daha derinden etkileyici bir şekilde gerçekleşmiştir.

Teknoloji, dijitalleşme ile hayatımızın istisnasız her alanına etki etmekte, dijital ve mobil olarak yaşanan bir hayat şeklini ortaya çıkarmaktadır. İster iş, ister özel veya sosyal olsun hayatlarımızın her alanında dijital yaşam biçimleri günlük gerçekliğimiz haline geldi. Bu değişimin önümüzdeki dönemlerde 5G, yapay zeka, IoT ve benzeri teknolojilerin çok daha fazla gelişmesi ile hızlanarak devam edeceği açık bir gerçek.

Hayatın Dijitalleşmesi kavramı pek çok teknolojinin beraber ve karşılıklı etkileşim içerisinde çalışması ile ortaya çıkıyor. IoT ve Otomasyon Sistemleri, Mega Veri ve Yapay Zeka Sistemleri, Bulut Tabanlı Teknoloji Çözümleri, bunların hepsini birbirine bağlayan mobil network çözümleri ve bütün bu teknolojileri bir araya getirip hayatın farklı alanlarına dijital çözümler olarak uyarlayan genç beyinler.

Arena olarak kurulduğumuz 1991 yılından bu yana bir taraftan Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu tüm teknoloji ürün ve çözümlerinin ülkemize getirilmesi ve iş ortaklarımızla birlikte dağıtılması görevini üstlenirken bir taraftan da Bulutum.com, Paynet FinTech, IoT & Otomasyon Çözümleri gibi hayata geçirdiğimiz yenilikler ve üstlendiğimiz fikir liderlikle Türkiye’nin teknolojik gelişimine ciddi şekilde katkı yaptığımıza inanıyoruz.

Dijitalleşme trendinin yanında, her geçen gün artan çevre sorunları da gerek bireylere gerekse tüm kurumlara dünyamızın sürdürülebilirliğine katkı sağlama görevini vermektedir. Arena olarak bu noktada görevimizi Türkiye’nin enerji üretiminin teknolojik dönüşüm ile yenilebilir temiz enerji kaynaklarına çevrilmesine katkı vermek olarak belirledik ve Arena Yenilenebilir Enerji Teknolojileri girişimimiz ile bu alanda çalışmalarımıza başladık.

Bu çerçevede Arena olarak misyonumuz; yaratıcı, hedef odaklı, eğlenceli ve etik bir çalışma kültürü ile Dijitalleşme ve Yenilenebilir Temiz Enerji üretimi yolunda ihtiyaç duyulan en yeni teknolojik ürün ve çözümleri ülkemizin her bir köşesine ulaştırmak, bu teknolojileri kullanarak yeni dijital çözümler oluşturulmasına öncülük etmek ve ülkemizin teknolojik ve toplumsal gelişimine katkı sağlamaktır.

Saygılarımla,

Serkan Çelik